Перейменування ЦРЛ на відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги

07.11.14 09:45    2 723 
← База вопросов и ответов (консультация юриста для врачей)

Вопрос:
Двадцять три роки працював завідуючим приймальним відділенням ЦРЛ, маю першу категорію по терапії. Приймальне відділення в 2012 році перейміноване в відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги де в штаті з *.*.2014 року є тільки лікарі з спеціалізацією медицина невідкладних станів. Адміністрація лікарні не планувала і не направляла мене на курси спеціалізації з медицини невідкладних станів. Нині мене перевели на оплату стажера з *.*.2014 року для приведення оплати до відповідності спеціалізації.
Курси спеціалізації з невідкладних станів плануються лише через шість місяців в зв’язку з малою кількістю заявок на курси з цієї спеціалізації в нашій області.
Прошу надати відповідь про правомірність дій адміністрації. Відповідь на це запитання думаю буде дуже цікава для всіх працівників приймальних відділень ЦРЛ і тих, які вже встигли змінити назву на відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.


Ответ:
В даному випадку я не вбачаю ознак порушення адміністрацією лікарні норм чинного законодавства України.
Очевидно, що організаційно-розпорядчі заходи (з метою забезпечення своєчасного направлення на курси потребуючих цього лікарів) адміністрацією було проведено неефективно. По результату цього, Ви фактично маєте фінансові та моральні збитки (в тому числі — не отримуєте прибуток, на який могли б розраховувати у випадку своєчасної спеціалізації). Також важко інкремінувати адміністрації лікарні і те, що найближчі курси спеціалізації заплановано лише через 6 місяців (з врахуванням зазначених Вами обставин). При Вашій незгоді із затримкою проведення курсів, Вам можуть запропонувати пройти спеціалізацію за власний кошт, та я не впевнений, що подібний варіант Вас задовольнить.
Як варіант, Ви могли би звернутись до суду із позовом щодо компенсації понесених збитків (недополученого прибутку), однак: а) довести вину (халатність) адміністрації в даній ситуації буде досить важно, б) подібний варіант передбачає прямий конфлікт із роботодавцем, в) Ви не вирішуєте свою фактичну проблему, г) Вам потрібно мати письмові докази того, що у вказаний період Ви зверталися до адміністрації із проханням щодо забезпечення проведення заходів по своєчасній спеціалізації.
Тому раджу Вам та всім, хто опинився у подібній ситуації, своєчасно звертатись до адміністрації лікарні із письмовими заявами та озвучувати проблему завчасно. Наявність подібних письмових підтверджень надасть інструмент для подальшого впливу на адміністрацію або підстави для відповідальності посадових осіб.
Поделиться в мессенджере: viber  telegram


Комментарии (3)

 • николай

  |

  Поскольку в этом случае изменился профиль и структура отделения, специализация медперсонала, то правомочно ли переименование отделения ?

  Ответить

  • АММ

   |

   Подобное переименование предусмотрено ЗУ «Об экстренной медецинской помощи» и регламентировано рядом приказов МОЗ Украины. Конечно, можно поискать в этом нарушение прав человека, но оспорить это в украинском суде будет сложно. Судебная система Украины больше ориентирована на верховенство закона, чем на верховенство права.

   C уважением,
   Сторожук Юрий

   Ответить

 • Антон

  |

  Здравствуйте! Так же вопрос по реорганизации приемного отделения в отделение экстренной (неотложной) медицинской помощи. Конкретный вопрос касается оплаты: какими приказами МОЗ и законами регламентируется оплата сотрудников отделения экстренной (неотложной) медицинской помощи?

  Ответить

Комментировать

 *

Наши клиенты

РАП