Підвищення посадового окладу фельдшерам за кваліфікаційну категорію

05.03.15 15:31    3 716 
← База вопросов и ответов (консультация юриста для врачей)

Вопрос:
Чи положено старшим фельдшерам підвищення посадового окладу за кваліфікаційну категорію?

Ответ:
У відповідності до п. 1.7. наказу Міністерства праці та соціальної політики України МОЗ України “Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення” № 308/519 від 05.10.2005 р. (Наказ № 308/519), зміна розмірів посадових окладів, підвищень, доплат та надбавок, що визначають заробітну плату працівників, проводяться (в тому числі), з дня присвоєння кваліфікаційної категорії (днем присвоєння кваліфікаційної категорії є дата наказу відповідного органу(закладу, установи) про затвердження рішення атестаційної комісії).
Однак, згідно п. 2.4.1. Наказу № 308/519, медичним та фармацевтичним працівникам посадовий оклад встановлюється з урахуванням кваліфікаційної категорії за умови їх роботи за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію.
Отже, Ваш посадовий оклад дійсно має бути підвищено за кваліфікаційну категорію (з дня присвоєння категорії) — у випадку, якщо Ви працюєте за тією спеціальністю, за якою Вам присвоєно кваліфікаційну категорію.
Поделиться в мессенджере: viber  telegram


Комментарии (2)

  • Ксения

    |

    Про надання роз’яснення щодо
    встановлення надбавки

    Відповідно до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі Наказ 308) надбавка за тривалість безперервної роботи нараховується працівникам виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), визначеного згідно з пп. 2.1 та 2.2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я за посадою, яку обіймають працівники, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію і без урахування інших підвищень, доплат і надбавок.
    Можна зробити висновок з наведеного вище, що працівникам закладів охорони здоров’я, виключно у яких є підвищення посадового окладу за кваліфікаційну категорію керівникам та їх заступникам, завідування, старшинство, санітарний транспорт – надбавка за тривалість безперервної роботи обраховується виходячи із посадового окладу з підвищенням.
    Отже, на який оклад нараховується надбавка за тривалість безперервної роботи головному лікарю, заступнику головного лікаря з медичної роботи, старшому фельдшеру, головному фельдшеру?
    Чи має право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи виходячи із посадового окладу з підвищенням директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, заступники директора з медичної роботи, з оперативної роботи?

    Ответить

    • АММ

      |

      Давайте підсумуємо. Для працівників, у яких є підвищення окладу за категорію, надбавка за тривалість безперервної роботи обраховується із посадового окладу із підвищенням за категорію. Немає підвищення за категорію – відповідна надбавка обраховується просто з посадового окладу. Керівникам структурних підрозділів, старшому (головному) фельдшеру, тощо оплата за кваліфікаційну категорію здійснюється за відповідною лікарською спеціальністю (справа не в тому, що вони головні чи старші, а в тому, яка в них кваліфікаційна категорія).
      Ваш абзац щодо “Можна зробити висновок …” по суті вірний. Але — якщо з нього прибрати “керівникам та їх заступникам, завідування, старшинство, санітарний транспорт”. До чого тут вказані категорії?
      Отже, якщо у вказаних осіб (головного лікаря, заступника головного лікаря з медичної роботи, старшого фельдшера, головного фельдшера) є кваліфікаційна категорія – то надбавка нараховується на оклад із підвищенням за категорію, якщо немає – то на оклад без підвищення по категорії. Але це очевидно, тому мені незрозуміло Ваше перше питання (можливо, Ви мали на увазі щось інше?).
      Положення Наказу № 308/519 застосовуються при обчисленні заробітної плати працівників сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення України незалежно від підпорядкування. Згідно Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженому наказом МОЗ України від 28.10.2002р. № 385, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф передбачено є закладом охорони здоров’я.
      Таким чином, директор (заступник директора) Центру екстреної медичної допомоги та медичних катастроф має право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи, оскільки дотримана умова щодо віднесення Центру до закладів охорони здоров’я, але за умови – що він має лікарську спеціальність та кваліфікаційну категорію за нею.

      Юрій Сторожук

      Ответить

Комментировать

 *

Наши клиенты

РАП