Депутати знизили ПДВ на ліки з 20% до 7%

11.04.14 09:46    2 344 
пдв ліки Верховна Рада виправила помилку в оподаткуванні ліків і медичних виробів, якої припустилися в законі про запобігання фінансовій катастрофі в Україні, встановивши єдину ставку податку на додану вартість (ПДВ) в розмірі 7%.
Відповідний документ парламент ухвалив 10.04.2014 з третьої спроби.
Закон також збільшує ставку акцизного податку на транспортні засоби з об’ємом двигуна понад 3 тисячі кубічних сантиметрів з 1,09 євро до 2,18 євро за куб.
Крім того, документ запроваджує обов’язкове оприлюднення списку платників ПДВ, які отримують відшкодування з держбюджету.
Верховна Рада 27 березня ухвалила закон про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні, згідно з яким передбачається встановлення 7% ставки ПДВ на лікарські засоби, а також деякі вироби медичного призначення як імпортного, так і вітчизняного виробництва.
Водночас Міністерство доходів і зборів оприлюднило роз’яснення, згідно з яким оподаткування ПДВ на лікарські засоби при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20%, а не 7%, як передбачено законом. На думку учасників ринку, це могло призвести до подорожчання імпортних лікарських засобів на 60-80%.
Імпортери заявляли, що на кордоні в очікуванні вирішення колізії простоюють машини з вантажами ліків.

pic.com.ua

Поделиться в мессенджере: viber  telegram


Комментировать

 *

Наши клиенты

РАП