Работа в ночную смену в отделении 1 раз в месяц бесплатно?

01.02.16 13:09    1 483 
← База вопросов и ответов (консультация юриста для врачей)

Вопрос:
Я врач поликлиники, руководство моей больницы поставило меня в известность, что меня внесли в приказ и обяжут работать в ночную смену в отделении 1 раз в месяц бесплатно. Насколько это законно?

Ответ:

Згідно ст.31 Кодексу законів про працю – «Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором».
Також, варто зазначити, що залучення працівників до чергування регулюється постановою Секретаріату ВЦРПС від 02.04.54 р. N 233 «Про чергування на підприємствах і в установах», яка діє в Україні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 р N 1545 в частині, яка не врегульована законодавством України.
Відповідно до цієї постанови не допускається залучення працівників до чергування частіше одного разу на місяць.

Тривалість чергування або роботи разом із чергуванням не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу. Якщо ж працівник залучається до чергування у вихідний чи святковий день, йому повинен бути наданий відгул протягом найближчих 10 днів. Тривалість відгулу повинна дорівнювати тривалості чергування.

Оскільки, згідно зі ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» у колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, порядок залучення працівників до чергування має визначатися у колективному договорі підприємства з дотриманням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством. Тому, залучення Вас до роботи в нічний час, по суті, не суперечить нормам чинного законодавства. Рекомендую переглянути Ваш колективний договір та звернути увагу як буде регламентоване чергування. Якщо будуть порушення – ви можете відмовитись.
Щодо безкоштовної роботи в нічний час – заперечуйте, посилаючись на ст.108 Кодексу законів про працю України (робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час).
Поделиться в мессенджере: viber  telegram


Комментировать

 *

Наши клиенты

РАП